KSZO Ostrowiec wygrał z Pałacem Bydgoszcz (zdjęcia)

KSZO Ostrowiec wygrał z Pałacem Bydgoszcz w meczu ligi siatkarek.

KSZO Ostrowiec – Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:23, 19:25, 25:19, 27:25)

KSZO: Polak 2, Szczygioł 17, Brzóska 15, Ściurka 17, Bednarek 11, Piotrowska 3, Bulbak (libero) oraz Mielczarek, Dybek 1, Korabiec (libero).

Pałac: Pleśnierowicz 4, Krzywicka 8, Minicz 6, Kuligowska 14, Misiuna 16, Śmieszek 16, Nowakowska (libero) oraz Bałdyga, Fojcik 4.

Sędziowali: Mariusz Fiutek (Będzin) i Rafał Pośpiech (Częstochowa).

Widzów: 700.

MVP: Roksana Brzóska (KSZO Ostrowiec).

Przebieg: I set: 0:1, 3:8, 8:8, 14:16, 21:21, 25:23. II set: 0:1, 6:8, 15:16, 19:25. III set: 1:0, 7:8, 26:13, 22:15, 25:19. IV set: 0:1, 3:8, 13:13, 16:14, 20:21, 27:25.

Zdaniem trenerów:
Adam Grabowski, trener Pałacu: W pierwszym meczu popełniliśmy mniej błędów i wygraliśmy, dziś było na odwrót. Często się zastanawiam, czy lepiej ćwiczyć grę blokiem, czy popracować nad umiejętnością nie popełniania błędów.

Dariusz Parkitny, trener KSZO Ostrowiec: Był to mecz nerwów. Oba zespoły miały wiele piłek podanych na tacy, a mimo to często ich nie kończyły. Stąd wiele nie skończonych akcji, przy teoretycznie łatwych piłkach, a nie zawsze idącym za tym dobrym dograniu. Ale cieszą trzy punkty.

Początek spotkania był bardzo wyrównany z obu stron, ale po kilku błędach KSZO na kilka punktów odskoczyły rywalki (6:2), by na pierwszej przerwie technicznej lepsze o pięć punktów były bydgoszczanki (8:3). Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego powoli zaczęły odrabiać straty, by zremisować po 8 (czas dla Pałacu) i wyjść na prowadzenie 9:8. Na drugiej przerwie technicznej również lepsze pokazały bydgoszczanki, które po ataku Dominiki Minicz prowadziły dwoma oczkami (16:14). Wyrównaną końcówkę lepiej wytrzymały siatkarki KSZO, które po sprytnym zagraniu Eweliny Polak wygrały pierwszego seta 25:23.

Drugi set lepiej zaczęły siatkarki Pałacu (5:3), ale pomarańczowo-czarne zmobilizowały się i doszły rywalki na jeden punkt, jednak na pierwszej przerwie technicznej lepszy były przyjezdne, które po ataku Joanny Kuligowskiej prowadziły dwoma oczkami (8:6). Miejscowe po bloku Sandry Szczygioł wyrównały po 10, by po ataku Roksany Brzóski wyjść na prowadzenie. Wydawało się, że po kolejnych akcjach to KSZO zapisze na swoją korzyść drugą przerwę techniczna, ale po ambitnej walce Pałacu to ekipa z Bydgoszczy okazała się lepsza (16:15). W końcówce rywalki KSZO odskoczyły na kilka oczek, a na uwagę zasługuje niesamowicie długa wymiana, którą wygrały bydgoszczanki (24:17). Ostatni punkt dla gości zdobyła Weronika Fojucik i Pałac wygrał do 19 drugą partię oraz stan meczu na 1:1.

Mimo, że seta lepiej rozpoczęły ostrowczanki (5:3), to na pierwszej przerwie technicznej po ataku Eweliny Krzywickiej o jeden punkt lepsze były bydgoszczanki (8:7). Ostrowczanki wzięły się w garść i odskoczyły na dwa punkty (10;8), ale ambitne rywalki doprowadziły do remisu po 13. Na drugiej przerwie technicznej lepsza była ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego (16:13) i to ona pewnie szła po zwycięstwo w trzecim secie. Świetna gra w polu zagrywki Roksany Brzóski sprawiła, że KSZO prowadził już 23:15 i choć Pałac ambitnie gonił, to atak Brzóski z drugiej linii dał zwycięstwo miejscowym do 19.