KSZO Ostrowiec uległ w Młodej Lidze (WIDEO, zdjęcia)

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Ze względu na urazy w pierwszym zespole KSZO, trener Wojciech Gawron nie mógł w tym meczu skorzystać z usług zawodniczek pierwszego zespołu. Przyjezdne wygrały 3:0, jednak ostrowczanki miały swoje okazje do wygrania choćby seta, w decydujących momentach jednak zawodziły.
Młoda Liga: KSZO Ostrowiec - Tauron Banimex MKS Dą

Młoda Liga: KSZO Ostrowiec - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 0:3

KSZO Ostrowiec - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (16:25, 19:25, 18:25)
KSZO: Turek, Semeniuk, Urbańska, Mazur, Pietrzyńska, Nowak, Okoń (libero).
Tauron: Krzeszewska, Sochacka, Lach, Borowiecka, Kaszuba, Wylężek, Piątek (libero) oraz Kochel, Noszczyk.

Pierwszy set, w sumie bez większej historii zakończył się wygraną dąbrowianek do 16. W drugim secie KSZO prowadziły 4:2, 8:4, a następnie 13:8. I wówczas gra pomarańczowo-czarnych się zacięła. Dąbrowianki wyszły na prowadzenie 15:13 i dopiero ich błąd własny sprawił, że KSZO zapisał po swojej stronie czternaste oczko. Na nic się to jednak nie zdało, bo kolejne punktowe akcje notowały na swoim koncie przyjezdne, które wygrały seta do 19.
Trzeci set okazał się ostatnim. W miarę wyrównana walka toczyła się tylko do stanu po 12. Następnie seria błędów po stronie gospodyń skutkowała stratą, której nie udało się już odrobić.