Siatkarki KSZO zagrają z Pałacem Bydgoszcz

Rafał Soboń
Siatkarki KSZO mają coraz więcej okazji do radości w meczach. Jak poradzą sobie w najbliższych z Pałacem i Developresem? Rafał Soboń
Siatkarki KSZO w najbliższych meczach spotkają się z zespołami z dołu tabeli. Będą zwycięstwa?

W środę zespół KSZO podejmowany był w Dąbrowie Górniczej przez tamtejszy MKS Tauron Banimex. Wrócił z wygranym setem, ale bez punktów.

W pierwszej partii, od stanu po 3, gospodynie zarysowały swoją przewagę, która nie schodziła poniżej trzech punktów. Tak było po kiwce Brzóski (10:7), czy ataku Piotrowskiej z przechodzącej (17:14). W końcówce zadrżały serca kibiców Tauronu, gdy gospodynie po czterech odbiciach prowadziły już tylko 18:16, a po błędach debiutującej w Orlen Lidze Katarzyny Urban, 23:21. Kolejna długa wymiana padła jednak łupem gospodyń, a w kolejnej akcji pomyliła się Szczygioł i rozpoczęcie meczu należało do Tauronu.

Potrafią narzucić swój styl

Drugi set rozpoczął się wyśmienicie dla przyjezdnych. Po skutecznym ataku Brzóski, KSZO prowadził 4:1, a po kolejnym błędzie w obronie młodej Urban, trener gospodyń poprosił o czas. Po nim zespół Tauronu zaczął gonić wynik, jednak na pierwszej przerwie technicznej po ataku Brzóski to przyjezdne prowadziły trzema punktami. Po atomowym ataku KSZO, po którym Drabek zmusiła swoją libero do zanurkowania w bandy, KSZO wygrywał 11:6 i drugi raz w tym secie o czas poprosił trener Tauronu. Czarną serię gospodyń przerwała dopiero Kamila Ganszczyk, a w kolejnej akcji serwisem upolowana została Angelika Bulbak i z miejsca prosząc o czas zareagował Dariusz Parkitny (8:13). Posunięcie okazało się skuteczne, bowiem chwilę później KSZO prowadził już ośmioma punktami (8:16) po błędzie na siatce Kamili Ganszczyk. Gdy asa na 17:22 zaserwowała Micha Hancock, trener Parkitny z miejsca poprosił o czas, widząc jakie problemy zagrywką sprawiała wcześniej ostrowczankom ta zawodniczka. Ostatecznie, przy 21 punktach gospodyń, seta zakończyła Dorota Ściurka.

Finisz bez przekonania

Trzeci set rozpoczął się podobnie, jak pierwszy. Po błędzie w ocenie piłki autowej, na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:4. Po udanym ataku Popović (11:7), a następnie jej asie, o czas poprosił trener Parkitny. Po nim ostrowczanki doszły gospodynie na punkt (14:13), jednak do końca seta zdobyły już tylko cztery oczka.

Czwarta partia okazała się ostatnią. Ostrowczanki gasły z każdą piłką, zbyt łatwo oddając pole gry rywalkom. Na nic zdał się czas trenera KSZO (po ataku Dziękiewicz przy stanie 10:5). Najwyższe prowadzenie gospodyń miało miejsce przy stanie 18:9. W końcówce gospodynie postraszyła zagrywką Kinga Dybek (dwa asy), jednak ostatecznie Tauron wygrał tę partię do 18 i cały mecz 3:1.

Przeskoczyć Pałac

Kolejny mecz KSZO rozegra we własnej hali w poniedziałek 8 lutego z Pałacem Bydgoszcz. Początek zaplanowano na godzinę 18. Spotkanie zapowiada się niezwykle emocjonująco, bowiem Pałac wyprzedza KSZO jednym punktem. Czy w poniedziałek sytuacja ta ulegnie zmiane? W pierwszej rundzie,na własnym terenie górą były bydgoszczanki, które wygrały 3:2 (-18, +21, -18, +21, -13).aą

Tauron Banimex MKS Dąbrowsa Górnicza - KSZO Ostrowiec 3:1 (25:21, 21:25, 25:17, 25:18)

Tauron: Hancock 6, Pavan 13, Różycka 15, Urban 3, Dziękiewicz 10, Ganszczyk 10, Drabek (libero) oraz Popović 10,

KSZO: Polak 2, Szczygioł 16, Ściurka 11, Brzóska 9, Piotrowska 6, Bednarek 7, Korabiec (libero) oraz Bulbak (libero), Mielczarek, Szpak, Dybek 5,Wójcik 1.