Trzy medale Dragona Starachowice na mistrzostwach Polski w kick boxingu

Dorota Kułaga
Zawodnicy Dragona zdobyli w Kartuzach trzy medale mistrzostw Polski.
Zawodnicy Dragona zdobyli w Kartuzach trzy medale mistrzostw Polski. Archiwum klubu
Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Dragona Starachowice na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w kick boxingu, które odbyły się w Kartuzach.

W sumie rywalizowało 231 zawodników z 53 klubów w formule kick light. Reprezentanci Dragona zdobyli trzy medale. W finałach walczyli: Ernest Kisiel - zdobył „złoto” w kategorii 63 kilogramy juniorów oraz Robert Siebyła - sięgnął po „srebro” w kategorii 57 kilogramów juniorów). Brązowy medal wywalczył Arkadiusz Czapliński w kategorii 89 kilogramów seniorów. Poza podium znalazł się Karol Mamerski w kategorii 63 kilogramy juniorów.

Trener Dragona Marek Jasiński był zadowolony ze złotego medalu, i stylu, w jaki po niego sięgnął Ernest Kisiel. - Cztery walki, jakie stoczył na Pomorzu pozwoliły mu nabrać siły i jeszcze bardziej uwierzyć w swoje mozliwości. Znalazł się w podobnej sytuacji, jak niegdyś Dawid Kasperski, któremu w Polsce zabrakło już godnych siebie przeciwników. Ernest potrzebuje nowych wyzwań. Znajduje się już na tyle wysokim poziomie, że musi szukać nowych bodźców. Po to by, zrobić kolejny krok. Na krajowym podwórku w kategorii 63 kilogramów nie ma sobie równych - powiedział trener Marek Jasiński.

Srebrny medal w Kartuzach wywalczył Robert Siebyła. W finale przegrał 1:2 z Hubertem Łaniewskim z Championa Lubawa. Po „brąz” sięgnął Arkadiusz Czapliński. - Szkoda, że Arkowi ze względu na problemy zdrowotne nie udało się przystąpić do pojedynku o wejście do finału. W półfinale chciał walczyć, ale wspólnie zdecydowaliśmy, że lepiej będzie jeśli odpuści. Górę wziął tym razem zdrowy rozsądek, nie serce do walki - wyjaśnił trener Marek Jasiński.

Karol Mamerski o medal rywalizował w tej samej kategorii, co Ernest Kisiel. Udział w mistrzostwach zakończył w 1/16 zawodów.