Badminton. Młode „orły” z siedmioma medalami

Piotr Stańczak
Suchedniowianka Zuzanna Glijer zdobyła złoty medal m.in. w deblu kategorii u-19 z łodzianinem Michałem Kikosickim. archiwum klubowe
Siedem medali przywieźli reprezentanci Orlicza Suchedniów z Międzynarodowych Mistrzostw Mazowsza, które odbyły się w Zielonce koło Warszawy. Do rywalizacji stanęli zawodnicy z 56 klubów.

Zuzanna Glijer zgarnęła całą pulę - trzy złote medale! W singli kategorii U-19 pokonała w finale Kornelię Marczak z Pszczyny 21:16, 21:17. W mikście startowała w parze z Michałem Kikosickim z Łodzi. Wygrała wszystkie pojedynki, podobnie w deblu z Białorusinką Julią Bajarovkają.

Dwa złota i srebro wywalczyła Wiktoria Dąbczyńska. W kategorii U-17, w półfinale po 54 minutach wspaniałej walki pokonała warszawiankę Aleksandrę Goszczyńską 21:13, 21:23, 21:13. W finale wygrała z Idą Wiśniewską z Żyrardowa dwukrotnie. W grze mieszanej z Robertem Cybulskim (Lednik Miastko) bez straty seta dotarła do finału. Tam ograli oni pokonali Radka Wróbla /Izabelę Pajek (Voltrick Kępno) 21:15, 21:9. Trzeci finał Wiktoria zaliczyła w deblu Anastazją Wołkową (Korona Pabianice). Zmierzyły się one z Aleksandrą Goszczyńską/Dorotą Matysiak. Pojedynek trwał również 54 minuty. Dąbczynska-Wołkowa przegrały 21:19, 17:21, 17:21.

Siódmy medal mistrzostw na suchedniowskie konto, tym razem brązowy dorzuciła Aleksandra Pająk. W deblu walczyła z łodzianką Pauliną Karską. Młodziczki młodsze: Julia Pajek, Julia Pająk, Weronika Zięba zakończyły rywalizację w ćwierćfinałach. Z grup nie wyszli: Katarzyna Zięba, Marcin Piwowar, Aleksandra Pawlukiewicz oraz Małgorzata Dulęba.

- W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy trzecie miejsce. Zwyciężyła Korona Pabianice, drugi był Brześć z Białorusi - mówiła Aleksandra Dąbczyńska, trenerka Orlicza.