Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce najlepsza we Włoszech

(SAW)
Oliwia Czupryńska.
Oliwia Czupryńska. Polski Związek Bilardowy
Duży sukces osiągnęła Oliwia Czupryńska z Nosanu Kielce, która wygrała bilardowy Puchar Europy Euro Tour 9 bil we Włoszech. W finale pokonała Kateryne Polovinchuk z Ukrainy 7-2.

Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce), mająca na koncie dwa złote mistrzostw Europy (indywidualnie i drużynowo), nigdy jeszcze nie wygrała głównych rankingowych zawodów dla kobiet w Europie. We Włoszech podczas ostatnich tegorocznych zawodów grała jednak znakomicie i okazała się najlepsza. Droga do zwycięstwa była jednak bardzo długa i ciężka, gdyż musiała rozegrać aż dziewięć spotkań. W zawodach wzięło udział 61 zawodniczek z 19 państw.

Teraz przed Oliwią zawody Super Pucharu Polski Kobiet oraz finały Mistrzostw Polski, których jest zdecydowaną faworytką.