Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Pracownicy uciekają z budżetówki do firm i na własną działalność. Chcą zarabiać tyle co inni
  Wiadomości

  Pracownicy uciekają z budżetówki do firm i na własną działalność

  Przedsiębiorstwa nie tylko płacą więcej, ale również wzrost wynagrodzeń jest bardziej odczuwalny. Z tego powodu, w kolejnych miesiącach możemy obserwować znaczne przepływy pracowników ze sfery budżetowej do przedsiębiorstw.

 2. ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELĘ ZOBACZ, gdzie zrobić zakupy
  Wiadomości

  Gdzie zakupy w niedzielę 18 marca. Kalendarz "zakazanych niedziel"

  Od marca 2018 zakupy zrobimy tylko przez dwie niedziele w miesiącu. To efekt najnowszej ustawy wprowadzonej przez rząd. GDZIE ZROBISZ ZAKUPY W NIEDZIELĘ, 18 MARCA? Przepisy już obowiązują. W niedzielę, 18 marca, sklepy są zamknięte. Zakupy w ten dzień zrobimy na stacjach benzynowych, bądź w małych sklepach osiedlowych, jeśli za ladą jest właściciel. To druga w marcu niedziela wolna od handlu. Sieci handlowe co prawda wydłużyły pracę w soboty, ale nie zmienia to faktu, że ich klienci nie zrobią zakupów w niedzielę. Poniżej podajemy KALENDARZ NIEDZIEL HANDLOWYCH. To prosty i skuteczny sposób na dowiedzienie się, KIEDY WYYPADA NIEDZIELA WOLNA OD HANDLU. Z początku będą to jedynie dwie niedziele handlowe w miesiącu. W miarę upływu czasu niedziel wolnych od handlu będzie coraz więcej, aż do całkowitego ZAKAZU HANDLU W NIEDZIELĘ okolo 2020 roku.

 3. Od dziś fiskus wypełnia PIT za 2017 rok za nas i przesyła do akceptacji. Jak z tego skorzystać
  Z kraju i ze świata

  Od dziś fiskus wypełnia PIT za 2017 rok za nas i przesyła do...

  Od 15 marca dostępna jest usługa PFR - wstępnie wypełnione zeznania podatkowe za rok 2017. Fiskus sam wypełnia za nas deklarację podatkową PIT-37 oraz PIT-38 i przesyła do akceptacji. Jeśli nie zgłosimy uwag, rozliczenie podatkowe za 2017 rok mamy z głowy. Jak z tego skorzystać?

 4. Czas przestawia zegarmistrz Bogdan Szczepaniak z Torunia
  Z kraju i ze świata

  Znów zmiana czasu. Kiedy musimy poprzestawiać zegarki?

  Powoli, nieśmiało, ale jednak nadchodzi wiosna! Przynajmniej ta kalendarzowa. Wraz z nią będziemy przestawiać zegary na czas letni. Sprawdzamy, kiedy w 2018 nastąpi ta zmiana czasu.

 5. Mają po 18-25 lat i są zadłużeni po uszy. Ale byli na drogich wakacjach i chodzą w markowych ciuchach
  Pieniądze

  Mają 18-25 lat i po 3,5 tys. zł długu. Ale byli na drogich wakacjach!

  Młodzi Polacy mają 535 mln złotych długu – wynika z danych Krajowego Rejestru Długów. W ciągu ostatniego roku ich zadłużenie wzrosło o 62 proc. Na liście dłużników jest 152 tys. osób w wieku 18-25 lat. Znaleźli się na niej za niespłacone pożyczki, nieuregulowane rachunki za telefon i niezapłacone mandaty za jazdę na gapę. Średnia zaległość młodej osoby przekracza 3,5 tys. złotych.