Złoty medal przywiózł z Mistrzostw Polski amatorów w golfie Hieronim Siwiec, właściciel kieleckiej firmy budowlanej HSD Inwestycje. Na polach golfowych koło Gdańska w mistrzowski sposób rozegrał turniej w swojej grupie, a kibicowała mu najbliższa rodzina.

ZOBACZ TAKŻE:
Info z Polski - przegląd najważniejszych wydarzeń z ostatniego tygodnia

(Źródło:vivi24)

- Poszedłem drogą Krzysztofa Klickiego, właściciela firmy Kolporter i kilku innych znanych w Kielcach osób, jak Grzegorz Fibakiewicz, Jarosław i Leszek Kliccy czy Piotr Pilarski, i od prawie dwóch lat z entuzjazmem gram w golfa. Ogromnie cieszę się, że zostałem mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Przypomnę, że kilka lat temu był nim Krzysztof Klicki.

Z kieleckim biznesmenem, który trenuje na polu golfowym w Krakowie 1-2 razy w tygodniu, pasję podziela i także trenuje jego najbliższa rodzina: Żona Alicja i córki 8-letnia Majka i 18-letnia Karolina. – Tylko najstarsza córka 22-letnia Patrycja nie jest golfistką. Ją porwał świat mody – mówi Hieronim Siwiec.

Jak twierdzi to bardzo przyjemna dyscyplina sportu, która nie tylko pozawala na obcowanie z przyrodą, znakomity relaks na trawie, ale i wyciska z człowieka wiele potu. Podczas prawie 6-godzinnej rundy na trawie golfista musi bowiem pokonać 14 kilometrów i spalić tyle kalorii, ile piłkarz podczas 90-minutowego pojedynku na boisku.