Nowo powstała Galeria Handlowa FUT w Suchedniowie wciąż budzi duże zainteresowanie klientów nie tylko z miasteczka, ale i ościennych gmin. Już otwarto butik odzieżowy i siedzibę banku. W sierpniu będzie market Rossman i pizzeria.

ZOBACZ TAKŻE:
Paliwo Plus. "Wzrośnie cena wszystkich produktów"

(Źródło:Agencja Informacyjna Polska Press)

Przypomnijmy; młodzi biznesmeni Patryk Barucha i Mateusz Malara w hali po dawnej Fabryce Urządzeń Transportowych postanowili stworzyć park handlowy i ściągnąć do Suchedniowa znane marki. Budynek wyremontowano i w tym roku galeria rozpoczęła działalność.

Jest już pięć placówek

Jako pierwszy otwarty został supermarket budowlany sieci Mrówka. Ma ponad półtora tysiąca metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Krótko potem klienci mogli robić zakupy w kolejnych dwóch - markecie branży gospodarstwa domowego i elektroniki Media Expert, oraz odzieżowej sieciówki marki Pepco. Wszystkie trzy to duże placówki handlowe, otwarte przez siedem dni w tygodniu i do późna - w dni roboczej do godziny 20.00. W Galerii Fut powstał też pierwszy z mniejszych sklepów - City Butik z modną odzieżą. Niedawno otwarto agencję banku PKO Bank Polski. Czynna jest w dni robocze od 9 do 18. Na miejscu można wziąć pożyczkę, założyć rachunek bankowy i lokatę, zapłacić rachunki - opłata za prąd dla PGNiG jest bez prowizji. PKO Bank Polski do Suchedniowa wrócił po sześciu miesiącach - w styczniu zlikwidowano niewielką placówkę mieszczącą się w bloku na osiedlu Piłsudskiego.

Kolejne będą w sierpniu

Na fasadzie budynku przy ulicy Kieleckiej w tym tygodniu pojawiło się duże logo kolejnej znanej marki - niemieckiej sieci drogerii Rossman. - Otwarcie sklepu przewidujemy na połowę sierpnia. Cieszę się tym bardziej, że to będzie standardowy, duży market z pełnym asortymentem, takim, jak w dużych miastach - mówi Patryk Barucha. Jeszcze podczas wakacji w Galerii Fut zostanie otwarty sklep z bielizną. Kolejnym punktem handlowym będzie pizzeria - kawiarnia, która klientów zaprosi w najbliższych tygodniach. Natomiast we wrześniu kolejne otwarcie - tym razem salonu okulistycznego sieci Optyq. Jak zapewnia Patryk Barucha, z pełną ofertą, konkurencyjnymi cenami i możliwością skorzystania z badań wzroku na miejscu.