Naturalna tropikalna roślinność, trzysta atrakcji wodnych w siedemnastu basenach rekreacyjnych ukrytych pod rozsuwanym szklanym dachem. Tak będą wyglądały Baseny Tropikalne Binkowski Resort - nowoczesny park wodny powstający w Kielcach. W środę właściciele Binkowski Resort zaprezentowali w Kielcach wizualizacje niezwykłej inwestycji.

Dodatkowo mocno rozbudowany będzie hotel - aż o 107 zostanie powiększona liczba pokoi, których łącznie w całym resorcie będzie po rozbudowie , która ma zakończyć się w 2018 roku będzie 219.

Baseny Tropikalne Binkowski Resort będą jedynym miejscem w kraju, którym w środku zimy poczujemy się jak na słonecznej wyspie. Na powierzchni blisko 11,5 tysiąca metrów kwadratowych wypoczniemy wśród prawie 100 palm oraz 250 rodzajów innej tropikalnej roślinności. Możliwość utrzymania egzotycznej flory, nawet przy niskich temperaturach, to zasługa całkowicie przeszklonej powłoki hali parku wodnego oraz rozsuwanego dachu ważącego prawie 300 ton. Będzie to pierwszy obiekt w Polsce z tak innowacyjnym rozwiązaniem.

- Pomysł z rozsuwanym dachem trochę mnie zmroził, bo niesie za sobą tysiące wyzwań. W lecie może się przegrzewać, a w zimie będzie uciekać ciepło. W tym przypadku najważniejsza jest wentylacja. W podziemiach mamy ukryte dwie fabryki - jedną wody, drugą powietrza. Jeżeli na zewnątrz będzie mróz, to uzyskanie stałej temperatury otrzymamy wdmuchując ciepłe powietrze. Przy temperaturach powyżej 25 stopni dach będzie rozsuwany, nie tylko dla komfortu, ale również po to, żeby móc naturalnie pozbyć się wilgotnego powietrza. Jestem pewien, że uda nam się sprostać tym wyzwaniom - tłumaczy Marek Pakuła, główny architekt Basenów Tropikalnych Binkowski Resort, który zaprojektował w Polkowicach pierwszy park wodny w Polsce oraz ten największy, mieszczący się w Krakowie.

Tropikalny raj dla dzieci

W obiekcie będzie 17 basenów rekreacyjnych, które pomieszczą nawet 600 osób. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę z kompleksem wodnych zabawek i mini-zjeżdżalni. Podwodne gejzery, hipopotamy i foki wypluwające wodę to tylko część atrakcji, które się tam znajdą. Dziecięcy basen zostanie wykończony ścianą obłożoną sztuczną skałą z wodospadami.
Po drugiej stronie powstanie główna niecka basenowa z wbudowanymi czterema jacuzzi oraz stacjami masażu umożliwiającymi masowanie stóp oraz kręgosłupa. Oprócz tego goście skorzystają z części rehabilitacyjnej z basenami aromatycznymi i witalnymi z dodatkami jodków, siarczanów oraz alg morskich. Całości dopełni rozbudowana strefa gastronomiczna, której częścią będzie bar wodny serwujący między innymi egzotyczne drinki.

Lazy River i Magic Eye

Jednak największą atrakcją tej części Basenów Tropikalnych Binkowski Resort będą niewątpliwe trzy zjeżdżalnie wodne. Ta największa, Magic Eye, pozwoli na 150 metrów bajecznej wyprawy 4-osobowym pontonem przez kolorowe strumienie światła dające kosmiczny, iluzoryczny efekt. Kolejne zjeżdżalnie to Rafting - 120-metrowa rura pontonowa oraz tak zwany lejek, w którym najmłodsi będą obracać się w wodnej zjeżdżalni i wpadać do lądowiska. Znajdzie się też coś dla podróżników: Lazy River, czyli dzika rzeka, dzięki której zwiedzimy cały park wodny na pontonie.

Największa sauna w Polsce

Baseny Tropikalne Binkowski Resort to nie tylko świat zabawy, ale również wypoczynku i relaksu, którego wielkim atutem będzie strefa cicha. W jej skład wejdzie potężny kompleks saunowy na czele z największą sauną w Polsce na 130 osób. Zalety? Bardzo wiele, na przykład przeszklona 8-metrowa ściana z widokiem na panoramę Kielc. W saunarium znajdą się sauny: solna sucha InfraRed (sauna na podczerwień jest doskonałą opcją dla osób, które nie mogą z różnych powodów korzystać z tradycyjnej sauny suchej czy mokrej), chlebowa (odmiana sauny suchej, w której zamontowany zostanie tradycyjny piec chlebowy), świętokrzyska (sauna sucha nawiązująca do regionu świętokrzyskiego, zaaranżowana w starym drewnie), parowa kwiatowa (poczujemy w niej zapachy naturalnych aromatów kwiatowych), parowa ziołowa (aromaty ziołowe sprawią, że goście poczują się jak na alpejskich łąkach) oraz HammalRassul (ceremoniał Rasul jest masażem błotem o różnych barwach i uziarnieniu oraz kąpieli w wilgotnym gorącym powietrzu sauny parowej).

Zwieńczeniem strefy cichej będzie basen letni na tarasie na wysokości 20 metrów, z którego goście zobaczą ponad koronami drzew przepiękną panoramę Kielc.

Baseny Tropikalne Binkowski Resort to kolejny etap tworzenia jednego z największych resortów na mapie Polski. Park wodny zostanie oddany do użytku pod koniec 2018 roku.

- Chcemy stworzyć obiekt, który będzie służył zarówno mieszkańcom naszego regionu jak i gościom przyjeżdżającym do nas z różnych części Polski. Od początku koncentrowaliśmy się na tym, aby Baseny Tropikalne były niepowtarzalne i wyróżniały się w skali kraju. Liczymy, że będzie to magnes, który przyciągnie wielu turystów w nasze piękne Góry Świętokrzyskie - mówi Bartosz Binkowski, menadżer Binkowski Resort.

Oto nowy obiekt w liczbach

- 300 ton będzie ważył rozsuwany dach

- 100 żywych tropikalnych palm o wysokości nawet 7 metrów

- 300 atrakcji wodnych

- 17 basenów rekreacyjnych znajdzie się na terenie Basenów Tropikalnych

- 130 osób pomieści największa sauna w Basenach Tropikalnych. Będzie to jednocześnie największa sauna w Polsce.

- 8 saun znajdzie się w saunarium

- 4 punkty gastronomiczne

- 600 osób pomieści hala basenowa

-800 osób pomieści cały park wodny

-107 nowych pokoi zostanie dobudowanych do istniejącego hotelu

-1200 metrów kwadratowych będzie miała powierzchnia basenów

-310 metrów będą miały łącznie zjeżdżalnie wodne


Złoty rower przyjedzie do Targów Kielce - WSZYSTKO O KIELCE BIKE-EXPO 2017