We wtorek po raz pierwszy, w ramach Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Targach Kielce, odbył się pokaz mody liturgicznej.

Zwiedzający mogli zobaczyć oryginalne projekty ornatów księdza Marka Wójcika, oraz te bardziej tradycyjne - firmy Haftina. W rolę modeli wcielili się zawodnicy sekcji piłki ręcznej Piotrkowianin z Piotrkowa Trybunalskiego.

- Kolekcja ornatów powstała z okazji 30-lecia mojego kapłaństwa. Spośród ogromnej kolekcji liczącej około 300 projektów, na targi Sacroexpo wybrałem 13 propozycji. Projekty, które mogliśmy zobaczyć w pokazie, zainspirowane są poszczególnymi momentami mojego życia – fascynacją daną modą, czy krajem. Wszystkie prezentowane dziś ornaty służą do odprawiania mszy świętej – nie są jedynie eksponatami – mówi ksiądz Marek Wójcik, projektant kolekcji.

Targi Sacroexpo w Kielcach to największa wystawa branży sakralnej w Europie Środkowo – Wschodniej. Podczas targów zobaczyć można wszystko to, co służy do budowania i wyposażenia kościołów. Wydarzenie potrwa do środy.