Przed tygodniem w gminie Szydłów przebywał Saud H. Al-Sehali – dyrektor Izby Handlowej z Riyadu. Przez cały dzień zapoznawał się z ofertą gospodarczą i turystyczną gminy.

Gość z Arabii Saudyjskiej przebywał w województwie świętokrzyskim na zaproszenie marszałka województwa Adama Jarubasa. Była to pierwsza wizyta Al-Sehalego w Polsce, mająca na celu rozpoznanie potencjału regionu świętokrzyskiego pod kątem ewentualnych inwestycji.

Na początku arabski biznesmen zwiedził firmę Ekoplon w Grabkach Dużych, gdzie interesował go potencjał produkcyjny firmy w zakresie środków żywienia zwierząt. Był także w fermie drobiu w Potoku należącej do Ekoplonu.

Na tym nie zakończył jednak swojej wycieczki.
- Tego dnia towarzyszyłem Saud Al-Sehali w zwiedzaniu między innymi: Szydłowa, Gacek, Grabek Dużych, zbiornika zaporowego Chańcza i jednego z gospodarstw agroturystycznych w Korytnicy, gdzie organizowane są wczasy w siodle. Przyznać trzeba, że nasz gość był pod wrażeniem okolicy i chwalił sobie spędzony tu czas. Dodatkowo, ponieważ interesuje się hodowlą koni, zwiedził stadninę w Kotuszowie należącą do rodziny Popielów z Kurozwęk - mówił Jan Klamczyński - wójt gminy Szydłów.

ZOBACZ TAKŻE: 60sekundBIZNESU. Bariery prowadzenia firm w Polsce

(Źródło: vivi24)