W poniedziałek piłkarze ręczni PGE Vive Kielce w siedzibie salonu Toyota Romanowski w Kielcach otrzymali nowe Lexusy. Auta dostał też sztab szkoleniowy. W sumie do klubu przekazane zostały 24 Lexusy. Kluczyki do nowych samochodów wręczył Marek Romanowski, właściciel Toyota Romanowski.

W tym modelu mają nowoczesną nawigację

- Po raz kolejny wydajemy Wam kluczyki i przekazujemy samochody. Były toyoty, a teraz ponownie będziecie jeździć Lexusami. Mam informację, która najbardziej ucieszy zawodników z zagranicy. W tych Lexusach jest bardzo dobra nawigacja.Na pewno Wam się przyda. Przy okazji życzę udanych występów, obyście dostarczali nam tyle radości, co w poprzednich sezonach - mówił Marek Romanowski.

- Współpraca z firmą Państwa Romanowskich układa się bardzo dobrze i mam nadzieję, że będzie tak przez kolejne lata - podkreślił Marian Urban, wiceprezes klubu PGE Vive.

Zawodnicy PGE Vive na pamiątkę przekazali Markowi Romanowskiemu piłkę z autografami całej drużyny. - To wszystko razem buduje markę. To jest reklama dla klubu, nas - zawodników, województwa. Jak się jeździ tym autem? Uważasz na przepisy i starasz się jeździć bezpiecznie. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa na drodze - mówił SławomirSzmal, bramkarz PGE Vive.

Michał Jurecki sprawdzał już nowego Lexusa

- Fajnie, że współpraca z Toyotą Romanowski tak dobrze się układa. Cieszę się, że jeździmy tak dobrą marką jak Lexus, nie tylko po polskich drogach, ale również w innych krajach, bo mamy też zagranicznych zawodników - powiedział Michał Jurecki. Auta zawodników PGE Vive są oznakowane. Michał Jurecki przyznał, że nadal zdarza się, że na światłach niektórzy kierowcy ustępują im miejsca. - To miłe, ale nie ma się co dziwić, bo piłka ręczna jest w Kielcach bardzo popularna - dodał i wsiadł do swojego Lexusa, model NX 200 t.

- Bardzo się cieszę, że mamy możliwość poruszania się po mieście takimi samochodami. Współpraca między klubem i salonem jest bardzo dobra i mam nadzieje, że tak będzie w przyszłości. Możemy być dumni z tego, że mamy takich sponsorów - powiedział Krzysztof Lijewski, rozgrywający PGE Vive.

We wtorek mecz PGE Vive ze Stalą w Mielcu

A we wtorek mistrzowie Polski zagrają w Mielcu z miejscową Stalą. Ostatnie 10 spotkań z mielczanami nasi szczypiorniści wygrywali średnio różnicą prawie 11 bramek. Stal zajmuje szóste miejsce w grupie pomarańczowej PGNiG Superligi. W trzech meczach zgromadziła 3 punkty, za zwycięstwo we własnej hali z KPR Legionowo 32:28. W pozostałych meczach przegrali na wyjazdach z Azotami Puławy 23:32 i beniaminkiem, MKS Kalisz 27:30. Początek spotkania w hali przy ulicy Grunwaldzkiej 7 o godzinie 19.

- Na przygotowania do meczu w Mielcu mamy tylko jeden dzień. Wróciliśmy z Brześcia, dziś mamy wideo, a w głowie mamy już niedzielne spotkanie w Lidze Mistrzów - powiedział bramkarz SławomirSzmal.

W niedzielę o godzinie 18.30 PGE Vive rozegra w Hali Legionów spotkanie drugiej kolejki Ligi Mistrzów z THW Kiel.