Zakaz handlu w niedzielę wszedł w życie z początkiem marca 2018. Od tej pory sklepu są otwarte jedynie przez dwie niedziele w miesiącu. Sprawdź, w które.

KIEDY ZROBIMY ZAKUPY W 2018 - SPRAWDŹ

Kiedy zrobimy zakupy w niedzielę w 2018. Wiele osób chce znaleźć odpowiedź na to pytanie. Sprawdzamy dla was, które niedziele będą wolne od handlu, a w które niedziele będzie można zrobić zakupy.

SKLEPY ZAMKNIĘTE W NIEDZIELE - SPRAWDŹ, NA JAKICH ZASADACH

Niedziele handlowe - kiedy będą czynne sklepy, kiedy zamknięte sklepy

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu w niedzielę obowiązuje już od początku marca. Jeśli chodzi o zapisy w ustawie, to każdego miesiąca 2018 roku będą tylko dwie niedziele, w które zrobisz zakupy. Niedziele, w które handel nie będzie zakazany, to pierwsza i ostatnia niedziela każdego miesiąca. W przyszłym, 2019 roku, niedziela handlowa, czyli taka, w którą będzie można robić zakupy, będzie wypadać jedynie raz w miesiącu. W 2020 roku wypadnie z kolei całkowity zakaz handlu w niedzielę. Zakupy w ostatni dzień tygodnia zrobimy tylko przez kilka dni w roku.

SPRAWDŹ: Wykaz niedziel handlowych w czerwcu 2018

NIEDZIELE WOLNE OD HANDLU, ZAKAZANE NIEDZIELE, NIEDZIELE HANDLOWE - KWIECIEŃ 2018

Niedziela handlowa w kwietniu jest tylko jedna. Według przepisów ustawy "handlowe niedziele" to pierwsza i ostatnia w danym miesiącu. Jednak w kwietniu 2018 pierwsza niedziela wypadła dokładnie w święta wielkanocne, dlatego przepadła dla handlowców. W tym miesiącu zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę - wypada ona dokładnie 29 kwietnia.

DATY NIEHANDLOWYCH, ZAKAZANYCH NIEDZIEL W 2018 ROKU - KLIKNIJ