Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

14. rocznica katastrofy smoleńskiej w Sandomierzu. Uroczystość przed tablicą poświęconą Piotrowi Nurowskiemu. Zobacz zdjęcia

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Przy tablicy upamiętniającej śp. Piotra Nurowskiego, sandomierzanina, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, w środę 10 kwietnia odbyła się symboliczna uroczystość upamiętniająca tragiczną katastrofę smoleńską sprzed 14 lat.
Przy tablicy upamiętniającej śp. Piotra Nurowskiego, sandomierzanina, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, w środę 10 kwietnia odbyła się symboliczna uroczystość upamiętniająca tragiczną katastrofę smoleńską sprzed 14 lat. Powiat sandomierski
Przy tablicy upamiętniającej śp. Piotra Nurowskiego, sandomierzanina, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, w środę 10 kwietnia odbyła się symboliczna uroczystość upamiętniająca tragiczną katastrofę sprzed 14 lat.

Uroczystość przed tablicą poświęconą Piotrowi Nurowskiemu w Sandomierzu

Na obchodach obecni byli Janusz Stasiak, zastępca burmistrza Sandomierza, Marcin Piwnik starosta sandomierski wraz z Grażyną Szklarską członkiem Zarządu Powiatu i Tomaszem Hukiem przewodniczącym Rady Powiatu, Janusz Bogucki, prezes Zarządu Koła nr 15 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Roman Blacha, prezes Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej Koło w Sandomierzu oraz przedstawiciele 3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego, 102. Batalionu Lekkiej Piechoty 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Sandomierzu oraz Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu.
Oddali oni hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Tablica, przed którą złożono kwiaty i zapalono symboliczne znicze, została ufundowana w 2015 roku przez sandomierski magistrat z inicjatywy grupy przyjaciół sandomierskiego działacza sportu.

Piotr Nurowski urodził się 20 czerwca 1945 roku w Sandomierzu. W 1967 roku ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1973-1980 dwukrotnie pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Kiedy wybrano go na pierwszą kadencję, miał 28 lat - był wówczas najmłodszym prezesem związku sportowego na świecie. Po okresie działalności w ruchu młodzieżowym, w 1981 roku został pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Do 1984 roku pełnił funkcję pierwszego sekretarza ambasady Polski w Moskwie, a następnie po dwuletniej pracy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, od 1986-1991 był radcą ambasady w stolicy Maroka Rabacie. W latach 90. zaangażował się w tworzenie telewizji Polsat - był między innymi członkiem Rady Nadzorczej spółki.

Zobaczcie galerię zdjęć z uroczystości

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie