Region > Znaczki skarbowe jednak ważne

  Region > Znaczki skarbowe jednak ważne

  Lidia Cichocka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ministerstwo Finansów uległo i zapowiada szybką nowelizację ustawy o opłacie skarbowej pozwalająca na korzystanie ze znaczków.
  Przypomnijmy - w listopadzie ubiegłego roku okazało się, że znaczki opłaty skarbowej tracą ważność z końcem roku. Ci, którzy nieopatrznie mieli zapasy znaczków zaczęli protestować. Są to przecież papiery wartościowe wydawane przez państwo i powinno ono je odkupić. W sprawę włączył się Rzecznik Praw Obywatelskich i oto okazało się, że protesty odniosły skutek.

  Minister Zyta Gilowska ogłosiła, że jej resort przygotuje nowelizację. Płacenie znaczkami będzie możliwe do końca 2007 roku. Pieniędzy za nie zwrócić nie można, bo środki uzyskane ze sprzedaży znaków opłaty skarbowej przekazane zostały na rachunki właściwych gmin.

  Nowe znaczki opłaty skarbowej nie będą już drukowane. Teraz płacimy w kasie gotówką lub na rachunek urzędu. Stawki opłaty skarbowej w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły - najczęściej od kilku do kilkunastu procent.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo