Region > W czerwcu zimno i deszcz!

  Region > W czerwcu zimno i deszcz!

  Lidia Cichocka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  - Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, co najmniej 70 procent, że przeciętne letnie temperatury będą w znacznej części Europy Zachodniej wyższe niż długoterminowa średnia z lat 1971-2000 - podał brytyjski instytut. Czyli temperatura może osiągnąć wartości z 2003 roku, kiedy to zmarło kilka tysięcy osób w samej Francji.
  Jednak według naszych rodzimych przepowiadaczy pogody, nam fala upałów nie grozi. Aniela Gębska ze świętokrzyskiego Zabłocia, która od 25 lat na podstawie obserwacji dni od św. Łucji i po nowym roku przepowiada pogodę na każdy miesiąc uważa, że realniejsze są deszcze i chłód.

  Według niej, pierwsza połowa czerwca będzie deszczowa, druga bardziej słoneczna, ale z umiarkowaną temperaturą. W lipcu na przemian: chmury i słońce, za to fatalnie wygląda sierpień.
  - W dniu odpowiadającym za pierwszą połowę sierpnia padał śnieg z deszczem, w II połowie też będzie deszczowo, ale z małymi przerwami - mówi pani Aniela. Zdecydowanie lepszy ma być wrzesień i pierwsza połowa października.
  Prognozy pani Anieli w ubiegłym roku sprawdziły się, ale co do bieżącego roku autorka prognoz jest sceptyczna. - Teraz to już nic się nie sprawdza - mówi zniechęcona.

  O długoterminowych prognozach nie chce mówić meteorolog z Radomia Krzysztof Swora. - Ja odpowiadam za słowa, więc nie będę wróżył na temat lata. Prognozy meteo mają sens do dwóch tygodni. Powiem więc jedynie, że obecne ochłodzenie już się skończyło, teraz powinno wrócić lato - stwierdził. Według wstępnych danych, ładny powinien być także majowy weekend.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo