Sandomierz > Miasto ma nowych partnerów

  Sandomierz > Miasto ma nowych partnerów

  (GOP)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Rada Miasta podjęła dziś uchwały o nawiązaniu kontaktów partnerskich z trzema sąsiadami: Tarnobrzegiem, Stalową Wolą i Niskiem oraz Ostrogiem na Ukrainie.
  Delegacja Sandomierza uczestniczyła w obchodach święta Ostroga. Z wizytą do tego miasta pojechali przedstawiciele sandomierskiej kultury, turystyki i szkół. Dziewięcioro dzieci z Ostroga wypoczywało na obozie harcerskim nad morzem w Przebrnie. Kilkoro uczestniczyło w warsztatach plastycznych "Tęczowy plener", odbywających się w Sandomierzu.

  Współpraca, w zamierzeniu sandomierskich władz, może polegać nie tylko na wymianie dzieci i młodzieży czy wymianie kulturalnej, ale także na współpracy z Polakami mieszkającymi w Ostrogu. Uchwała w sprawie nawiązania kontaktów partnerskich została podjęta jednogłośnie. Umowa zostanie uroczyście podpisana na początku czerwca w ukraińskim mieście.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo