Kurozwęki > Rycerski turniej z Myslovitz

  Kurozwęki > Rycerski turniej z Myslovitz

  Marcin Jarosz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Najbliższy weekend będzie należał niewątpliwie do podstaszowskich Kurozwęk, gdzie w sobotę i niedzielę odbędzie się I Międzynarodowy Turniej Rycerski o Szablę Staszówkę.
  Już w piątek pierwsze grupy rycerskie będą meldowały się na terenach Zespołu pałacowego w Kurozwękach. Jednak na dobre turniej rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie salwami armatnimi na cześć uczestników turnieju. Organizatorzy zapowiadają, że tylu atrakcji podczas jednej imprezy nie było w tym roku w całym województwie świętokrzyskim. Wystąpi 10 grup rycerskich z kraju i zagranicy, odbędą się dwie wielkie bitwy, będą pokazy kaskaderskie, pokazy sztucznych ogni oraz konkursy o beczkę piwa.

  Do tego specjały staropolskiej kuchni. Wszystko będzie doprawione wieloma występami artystycznymi, między innymi gliwickiego zespołu Salake mistrzów świata w tańcu dzieci i młodzieży Dance Word Cup 2006, oraz Dariusza Bernatka, który wykona aranżacje muzyki Czesława Niemena, czy jazzmanów z Bokobrody Jazz.
  Gwiazdami weekendu będą satyrycy z Kabaretu Skeczów Męczących, którzy wystąpią w sobotę o 18.20, oraz grupa Myslovitz - koncert rozpocznie się w niedzielę o 19.

  Organizatorzy turnieju spodziewają się nawet 20 tysięcy osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo