Region > Caritas Diecezji Sandomierskiej pomaga powodzianom

  Region > Caritas Diecezji Sandomierskiej pomaga powodzianom

  /GOP/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Caritas Diecezji Sandomierskiej rozpoczęła zbiórkę na rzecz pomocy poszkodowanym przez ostatnie ulewy.
  Gwałtowne ulewy, które nawiedziły w minioną środę część diecezji (Kunów, Mychów, Szewnę) spowodowały bardzo duże straty. Uszkodzone zostały między innymi budynki mieszkalne i gospodarcze.

  Caritas Diecezji Sandomierskiej pośpieszyła już poszkodowanym z pomocą doraźną. "Nie możemy nie włączyć się także my, jako wspólnota diecezjalna, solidaryzując się z ofiarami tej tragedii. Dlatego, zwracam się z gorącą prośbą, aby parafialne zespoły Caritas oraz parafialne grupy charytatywne, młodzież i ministranci włączyli się w zbiórkę ofiar na ten cel. Proszę też o objęcie modlitwą podczas nabożeństw majowych i czerwcowych, tych, którzy są poszkodowani oraz wszystkich niosących pomoc" - apeluje biskup Andrzej Dzięga.

  Zbiórka ofiar do puszek, z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym podczas ulewy, zostanie przeprowadzona w najbliższą lub następną niedzielę w świątyniach diecezji sandomierskiej.

  Ofiary można również wpłacać na konto Caritas, opatrując je dopiskiem: "poszkodowanym podczas ulewy". Numer konta: 81 1060 0076 0000 32 0031 9541

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo