Region > Milenium na Świętym Krzyżu

  Region > Milenium na Świętym Krzyżu

  /abi/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ojcowie oblaci i Kuria Diecezjalna w Sandomierzu spodziewają się kilku tysięcy wiernych, którzy przyjadą na uroczystości Milenium Świętego Krzyża. Swój przyjazd zapowiedzieli przedstawiciele rządu, władz samorządowych i 25 biskupów z całej Polski.
  Uroczystość Milenium Świętego Krzyża rozpocznie się 1 czerwca - Drogą Krzyżową z Nowej Słupi szlakiem Drogi Królewskiej, którą poprowadzi ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, biskup Andrzej Dzięga. Dzień później, na Świętym Krzyżu, odbędzie się Nabożeństwo Maryjne, zaś 3 czerwca główne uroczystości religijne kończące Milenium.

  Mszę świętą na szczycie zaplanowano na godz. 12, udział w niej zapowiedzieli przedstawiciele Episkopatu Polski oraz władz kraju.
  Mszy świętej będzie przewodniczył abp Józef Michalik - przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, który wygłosi homilię. Udział w uroczystościach 3 czerwca potwierdził Wilhelm Steckling - superior generalny Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów M.N. oraz 25 biskupów z całej Polski. Po mszy, czyli o godzinie 14, zaplanowano koncert w wykonaniu Filharmonii Świętokrzyskiej, która wykona Mszę Koronacyjną W. A. Mozarta. Kanclerz Kurii Diecezji Sandomierskiej - ks. Zygmunt Gil potwierdził, że udział w uroczystościach na Świętym Krzyżu zapowiedziało już 25 biskupów, przedstawicieli rządu.

  3 czerwca w godzinach 7-18 obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu na trasie prowadzącej z Kielc na Święty Krzyż. Zamknięty zostanie odcinek rozpoczynający się w miejscowości Bieliny Poduchowne w kierunku Huta Podłysica - Święty Krzyż, na którym zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy (z Huty Szklanej do Bielin Poduchownych).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo