Staszów > Jedyne takie na świecie - Szklarki 2007

  Staszów > Jedyne takie na świecie - Szklarki 2007

  Marcin Jarosz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Już za tydzień, w ostatnią niedzielę czerwca odbędą się po trzech latach przerwy Szklarki - czyli jedyny w świecie całodniowy pokaz wytopu szkła pod gołym niebem. Atrakcji będzie znacznie więcej.
  Po trzech latach nieobecności na świętokrzyską mapę imprez wracają Szklarki. W niedzielę 24 czerwca w Sielcu w gminie Staszów odbędą się Szklarki 2007. Będzie to największy całodniowy wytop szkła na świecie.

  Organizatorem imprezy są Huta Szkła Gospodarczego Tadeusz Wrześniak, Staszowska Izba Gospodarcza, Nadleśnictwo Staszów, Władze miasta i powiatu staszowskiego, Stowarzyszenie Inicjatywa Kulturalno - Oświatowa Prospero oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie. Echo Dnia patronuje temu wydarzeniu.

  Całodniowa impreza to oprócz pokazu wytapiania szkła i pokazu rzemiosła Ziemi Staszowskiej, wiele występów artystycznych, folklorystycznych, dziecięcych i młodzieżowych. Zebranym zaprezentuje się między innymi Bractwo Rycerskie Leliwa, oraz zespół Hou Kola, który zaprezentuje kulturę Indian północnoamerykańskich.
  Będzie także spektakl ogniowy i pokaz tańca dawnego. Prawdziwą ucztę organizatorzy szykują dla fanów kuchni regionalnej. Oprócz tego mnóstwo, konkursów i loterii nie tylko dla dzieci. Gwiazdami tej otwartej imprezy będzie Jan Wojdak i Wawele, oraz grupa Haratacze.

  To tylko wybrane atrakcje z całego dnia Szklarek. Trzy lata temu imprezę odwiedziło prawie 15 tysięcy osób. - Ile będzie w tym roku sami nie wiemy - mówi Tomasz Bielecki ze stowarzyszenia Prospero, współorganizatora imprezy. Dla potrzeb imprezy wybudowano specjalny piec do wytopu szkła, drewniany dom. Wszystkie atrakcje i stoiska rozplanowano na kilku hektarach powierzchni. - Jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje Bielecki. Wstęp na imprezę wolny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry