Region > Wódka z owoców

  Region > Wódka z owoców

  /lima/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wódka nie tylko ze zboża, ziemniaków lub melasy buraczanej. Większość eurodeputowanych opowiedziała się za rozszerzoną definicją tego alkoholu.
  Eurodeputowany z ramienia EPL - ED, PSL Czesław Siekierski domagał się zawężenie definicji alkoholu ze względu na tradycje robienia wódki. Wspierali go deputowani z krajów bałtyckich, europejscy rolnicy, Komitet Ekonomiczno - Społeczny, COPA - COGECA oraz eksperci z Ministerstwa Rolnictwa.

  Nie udało się zdobyć wystarczającego poparcia. Mimo, że w Komisji Rolnictwa został przyjęty opis, zawężający definicję wódki, Parlament opowiedział się za opinią posłów z Komisji Środowiska i Komisji Rynku Wewnętrznego, którzy poparli niekorzystne dla Polski rozwiązanie.

  Przyjęcie szerszej definicji wódki może wpłynąć na obniżenie jakości i walorów smakowych wódki. Doprowadzi to do tego, że produkt wytwarzany z różnych surowców rolniczych, w tym także pochodzenia zwierzęcego i odpadów poprodukcyjnych, stanie się niebezpieczny dla konsumenta.

  W definicji ujęto możliwość produkowania wódki z owoców, co zdaniem eurodeputowanego jest niemożliwe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo