Sandomierz > Utrudnienia w ruchu na obwodnicy

  Sandomierz > Utrudnienia w ruchu na obwodnicy

  /MLE/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ruchem na ulicy Kwiatkowskiego w Sandomierzu steruje sygnalizacja świetlna. Samochody jeżdżą tzw. ruchem wahadłowym. Utrudnienia związane są z remontem 380 metrowego odcinka jezdni.
  Pojawi się szersze skrzyżowanie oraz nowy asfalt i udogodnienia dla pieszych. Według drogowców, remont potrwa do końca listopada.

  Codziennie przez sandomierską obwodnicę przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy samochodów. Obwodnica miasta jest częścią trasy Łódź - Kielce - Przemyśl - Medyka. Budowana w latach 70-tych miała odciążyć centrum miasta od nadmiernego ruchu pojazdów. Tak było do początku lat 90-tych. Wraz ze zwiększaniem się na polskich drogach ilości czterech kółek, ulica Kwiatkowskiego coraz bardziej tamowała ruch.

  Do tego doszedł rozwój budownictwa w Sandomierzu. Obwodnica położona niegdyś na peryferiach miasta, z dala od sklepów i domów, dziś jest niemalże w centrum Sandomierza. Tuż przy niej zlokalizowano wiele punktów handlowych i usługowych. Z tego powodu droga ta staje się coraz mniej przepustowa, a ruch lokalny tamuje przejazd samochodów jadących tranzytem. W ostatnim czasie stan techniczny jedni znacznie się pogorszył, na skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego, Różanej, Sucharzowskiej dochodziło do wypadków, również z udziałem pieszych. Przebudowa i remont ulicy Kwiatkowskiego były konieczne. Mieszkańcy od dawna czekali prace przy obwodnicy miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo