Sandomierz > W sobotę rozstrzygniecie konkursu "Nasze...

  Sandomierz > W sobotę rozstrzygniecie konkursu "Nasze kulinarne dziedzictwo"

  MPB

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Konkurs na najlepsze produkty regionalne pod hasłem "Nasze kulinarne dziedzictwo" zostanie rozstrzygnięty w sobotę w Sandomierzu.
  Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz ludowy i występy zespołów folklorystycznych.
  Do konkursu zgłoszono aż 41 produktów regionalnych takich jak miody, nalewki, wędliny czy chleby - mówi Teresa Wąsik z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach, który organizuje imprezę razem z Muzeum Okręgowym i Urzędem Miejskim w Sandomierzu - W konkursie wyłonionych zostanie 16 laureatów. Ich wyroby mają szansę znaleźć się na liście produktów tradycyjnych.

  Impreza organizowana na zamku w Sandomierzu rozpocznie się o godzinie 11, a potrwa do popołudnia.
  W czasie gdy sześcioosobowa komisja konkursowa oceniać będzie prezentowane przysmaki, wszyscy którzy przyjdą na zamek będą mogli wziąć udział w kiermaszu rękodzieła ludowego, kiermaszu wiejskich wyrobów spożywczych i posłuchać występów zespołów ludowych. Na zamku zostanie rozegrany również sandomierski konkurs kulinarny "O Srebrną Chochlę".

  To już siódma edycja imprezy - mówi Teresa Wąsik - Ma ona na celu nie tylko promowanie produktów świętokrzyskich, ale i zainteresowanie nimi kucharzy z regionalnych restauracji i hoteli. Chcielibyśmy, aby regionalne wypieki czy nalewki pojawiały się w menu naszych lokali gastronomicznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo