Sandomierz > Zjazd w sandomierskim Collegium Gostomianum

  Sandomierz > Zjazd w sandomierskim Collegium Gostomianum

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W sobotę i w niedzielę, 6 i 7 października spotkają się w Sandomierzu absolwenci Collegium Gostomianum, jeden z najstarszych szkół średnich w Polsce.
  VIII Zjazd Absolwentów Collegium Gostomianum, placówki o ponad 400 - letniej tradycji, rozpocznie się w sobotę o godzinie 10 na dziedzińcu szkolnym. O 10.30 w bazylice katedralnej odprawiona zostanie msza święta. Potem wychowankowie liceum wraz z nauczycielami przejdą ulicą Zamkową i przez Rynek.

  Przed Urzędem Miasta powita ich burmistrz Jerzy Borowski. Oficjalna uroczystość odbędzie się o 13.30 w sali gimnastycznej Collegium Gostomianum. Ważnym momentem będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej "Kalendarium Collegium Gostomianum". Po południu będzie czas na zwiedzanie gmachu dawnego kolegium jezuickiego. Pierwszy dzień zjazdu zakończy bal absolwentów W niedzielę o godzinie 11, odbędzie się posiedzenie Stowarzyszenia Wychowanków Confraternitas Gostomianum - Collegium Gostomianum. Potem będą spotkania klasowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry