Radom > Auto na prąd z radomskich Zakładów Naprawczych...

  Radom > Auto na prąd z radomskich Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego

  ZAM

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Elipsa to nazwa nowego polskiego samochodu, który ma być produkowany w... radomskich Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego. Auto będzie zasilane prądem.
  Premierę pierwszego egzemplarza elipsy zorganizowano wczoraj w Łodzi. Projektantką karoserii jest bowiem absolwentka tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych, Paulina Stępień. Prezentacja auta była zapowiedzią Międzynarodowego Festiwalu Designu, który zacznie się w Łodzi 18 października.

  AUTO DLA STRAŻNIKA
  Samochód ma być produkowany w kilkunastu wariantach, między innymi z drzwiami lub bez nich, z kufrem, ze skrzynią ładunkową lub nawet w wersji czteroosobowej. Do wyboru będzie pięć kolorów karoserii: żółty, niebieski, zielony, pomarańczowy oraz czerwony. Napęd ma stanowić silnik elektryczny.

  Elipsa to nie jest auto dla tych, którzy lubią się ścigać na drogach. Jego maksymalna prędkość to około 50 kilometrów na godzinę. Konstruktorzy liczą na to, że będzie on wykorzystywany na przykład na polach golfowych lub do patrolowania parków i osiedlowych uliczek przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.
  PRODUKCJA SERYJNA
  Samochód będzie produkowany w Radomskich Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego przy ulicy Domagalskiego. Rocznie z taśmy ma schodzić nawet tysiąc sztuk aut na prąd. Radomski producent współpracował przy projektowaniu elipsy z fachowcami od transportu z Politechniki Śląskiej. Podzespoły mechaniczne wykonała natomiast niemiecka firma Ruecker.

  Jeżeli komuś spodobała się elipsa i chciałby ją kupić, to już teraz powinien przygotować około 30 tysięcy złotych.

  Więcej na motoryzacyjnych stronach w poniedziałkowym Echu Dnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo