Sandomierz > Powstaje Centrum Informacji dla turystów i...

  Sandomierz > Powstaje Centrum Informacji dla turystów i mieszkańców

  GOP

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Centrum Informacji Miejskiej ma być utworzone w Sandomierzu. Centrum ma służyć nie tylko turystom, ale również mieszkańcom miasta.

  Przygotowania do uruchomienia centrum już trwają. Pierwszym krokiem było przeszkolenie i wyposażenie w materiały promocyjne o Sandomierzu uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. W szkole przy ulicy Wojska Polskiego uruchomiony został punkt informacyjny. Inauguracja działalności zbiegła się z obchodami jubileuszu 60-lecia "Marmolady".

  Centrum na dobre ruszy w przyszłym roku, przed następnym sezonem turystycznym. Siedzibą, przynajmniej przez pewien czas, będzie jedno z pomieszczeń Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej w Rynku Starego Miasta.

  - Będzie to punkt informacji o mieście - wyjaśnia doktor Ewa Kondek, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w sandomierskim Urzędzie Miejskim. - Turyści uzyskają tam informacje na temat bazy noclegowej i gastronomicznej, otrzymają również materiały promocyjne. Nasi goście oraz mieszkańcy dowiedzą się, co dzieje się w mieście. Sandomierzanie będą mogli liczyć ponadto na pomoc w załatwieniu niektórych spraw urzędowych czy w wypełnieniu druków.

  Centrum, wyposażone w komputery z dostępem do Internetu, miałoby być czynne codziennie, w sezonie turystycznym nawet do godziny 21. Pracowałyby tam dwie osoby. Zdaniem Ewy Kondek, pracownikom placówki mogliby pomagać wolontariusze - uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, słuchacze Kolegium Językowego czy studenci sandomierskich uczelni. Inicjatorzy liczą oczywiście na współpracę z oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

  Niewykluczone, że na utworzenie centrum uda się pozyskać pieniądze w ramach jednego z programów Regionalnej Organizacji Turystycznej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry