Sandomierz > Najwyższa nagroda Caritas dla sandomierskiej...

  Sandomierz > Najwyższa nagroda Caritas dla sandomierskiej firmy

  (GOP)

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Sandomierskie Kopalnie Dolomitu otrzymały nagrodę Ubi Caritas. Jest to najwyższa nagroda Caritas Polska, przyznawana za działalność dobroczynną.
  Uroczystość wręczenia nagród Caritas Polska odbyła się w przeddzień 63. Tygodnia Miłosierdzia, w Teatrze Polskim w Warszawie. Zgromadziła 780 pracowników i wolontariuszy Caritas diecezjalnych. Po raz pierwszy gala miała charakter ekumeniczny - wzięli w niej udział również przedstawiciele Kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz Kościoła prawosławnego.

  Wśród gości znaleźli się: arcybiskup Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, biskupi, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych.

  Nagroda Ubi Caritas przyznawana jest od 2003 roku w trzech kategoriach: "darczyńca", "współpraca" i "świadectwo". W ten sposób dyrekcja Caritas Polska pragnie wyrazić wdzięczność tym, którzy pomagają instytucji w codziennej posłudze najsłabszym. Wyróżnieni otrzymują statuetki św. Faustyny.

  Kopalnie Dolomitu otrzymały nagrodę w kategorii "Darczyńca Caritas", między innymi za pomoc w stworzeniu schroniska dla mężczyzn, szkoły dla dzieci niepełnosprawnych oraz wybudowaniu magazynów żywności. Wyróżnienie w tej samej kategorii przyznano jeszcze Telewizji Polskiej.

  - Kopalnie Dolomitu pomagają nam od początku, poprzez darowizny oraz dofinansowywanie różnych przedsięwzięć. To, jak wyglądają nasze budynki przy ulicy Trześniowskiej to w dużej mierze zasługa tej firmy - stwierdza ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

  W ubiegłym roku Kopalnie Dolomitu kupiły konie do hipoterapii dla dzieci uczęszczających do ośrodka "Radość Życia". Wybudowały również stajnię.
  - Warto pomagać. Daje to wiele radości i satysfakcji - powiedział nam Longin Bokwa, prezes Kopalni Dolomitu.

  Wyróżnienie w kategorii "świadectwo" otrzymali Bogusława i Jan Mączkowie, właściciele piekarni "Dwikozy". Państwo Mączkowie od lat przekazują pieczywo na potrzeby schroniska dla bezdomnych, a także na uroczystości organizowane przez Caritas.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo