Sandomierz / Klimontów > Ratujmy nagrobki

  Sandomierz / Klimontów > Ratujmy nagrobki

  /GOP/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Już jutro rozpoczyna się zbiórka pieniędzy na konserwację najcenniejszych nagrobków znajdujących się na zabytkowych nekropoliach w Sandomierzu. Pojutrze kwesta prowadzona będzie również w Klimontowie.

  Jutro kwestujących spotkamy na cmentarzu katedralnym i świętopawelskim, pojutrze dodatkowo na komunalnym przy ulicy Lubelskiej. Pieniądze do puszek będą zbierać członkowie Społecznego Komitetu Odnowy Cmentarza Katedralnego, nauczyciele, a przede wszystkim ponad 200 uczniów sandomierskich szkół: Collegium Gostomianum, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, II Liceum Ogólnokształcącego i Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz wolontariusze. Wśród nich wyróżniać się będą swoimi mundurami członkowie sandomierskiej jednostki Związku Strzeleckiego "Strzelec".

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo