Sandomierz > Sąd - kosztem kilku milionów złotych - nabiera...

  Sandomierz > Sąd - kosztem kilku milionów złotych - nabiera blasku

  /MLE./

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Sandomierski sąd - kosztem kilku milionów złotych - nabiera blasku. Będzie teraz jednym z nowocześniejszych budynków w mieście.
  Nowa, zielona elewacja z zielonymi szybami. Od strony cmentarza okazałe kamienne, iluminowane ogrodzenie. Wewnątrz gmachu błyszczące płytki, nowoczesne oświetlenie. Sale rozpraw przytulne i estetyczne. Tak wygląda teraz Sąd Rejonowy w Sandomierzu.

  Od kilkunastu lat w budynku sądu przy ulicy Kościuszki nic się nie działo. Oprócz bieżących napraw i konserwacji nie robiono zbyt wiele, aby poprawić jego funkcjonalność i estetykę. Dopiero w 2006 roku rozpoczęły się tam na dobre prace remontowe. - Zakres jest kompleksowy - mówi sędzia Artur Adamiec, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach. - Począwszy od wszelkich instalacji, skończywszy na elewacjach i ogrodzeniu. Koszt to około 5,5 miliona złotych - dodaje.

  Więcej w jutrzejszym Echu Dnia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo