Kielce > Nowy oddział dla matek

  Kielce > Nowy oddział dla matek

  IWO

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka w Kielcach powstanie Ośrodek Opieki Perinatalnej, gdzie będzie można leczyć wcześniaki i zagrożone ciąże. Ta wiadomość uciszy na pewno kobiety planujące posiadanie dziecka.

  Województwo świętokrzyskie jest jednym z tych, które jeszcze takiego ośrodka, zajmującego się zagrożonymi ciążami i noworodkami o niskiej masie urodzeniowej oraz urodzonymi z różnymi powikłaniami jeszcze nie posiadają. A takich dzieci, w tym wcześniaków, również z racji postępu medycznego rodzi się coraz więcej. '

  - Chcemy podjąć to wyzwanie, mamy już doświadczenie w opiece nad dziećmi o niskiej masie urodzeniowej - mówi dr Anna Kondała- Chojnacka ze Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.
  - Pod koniec listopada planujemy spotykanie w Warszawie z prof. Stanisławem Radowickim, krajowym konsultantem w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Ustalimy wówczas warunki utworzenia takiego ośrodka w Kielcach.

  Dr Chojnacka dodała, że najważniejsze wymogi jaki musi spełnić kielecka lecznica, by móc powołać taki ośrodek, to odpowiednia ilość sprzętu do diagnostyki i ratującego życie oraz grupa specjalistów. Chcieliby utworzyć tak oddział jak najszybciej. - Jak wszystko dobrze pójdzie planujemy otwarcie oddziału już w przyszłym roku - informuje dyrektor szpitala Rafał Szpak. - Potrzebne są spore nakłady finansowe, dlatego liczymy też na pomoc władz województwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo