Jędrzejów > Spotkanie z bratem Morisem w Domu Kultury

  Jędrzejów > Spotkanie z bratem Morisem w Domu Kultury

  PCH

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jutro w ramach obchodów II Dni Kultury Chrześcijańskiej w Jędrzejowie zaplanowano spotkanie z niezwykłe barwną postacią - bratem Morisem.

  Brat Moris urodził się w 1928 roku w Paryżu. W wieku 23 lat nawrócił się podczas pielgrzymki do Chartres. Wkrótce potem wstąpił do zakonu trapistów. Jednakże zachwycony duchowością Małych Braci, w roku 1953 rozpoczął u nich postulat i nowicjat. Pierwsze lata swego wspólnotowego życia spędził na Saharze i w Maroku. Później odbył studia teologiczno-filozoficzne w Tuluzie.

  Po zakończeniu studiów pełnił różne odpowiedzialne funkcje we wspólnocie. Dwadzieścia pięć lat temu, jak sam mówi, przypadkiem trafił do Polski. Od 13 lat mieszka na stale w Polsce, gdzie zajmuje się koordynowaniem formacji duchowej i intelektualnej swoich młodszych braci. Przez 10 lat posługiwał najbiedniejszym i potrzebującym na warszawskiej Pradze. Brat Moris jest autorem wielu książek i publikacji.

  Spotkanie odbędzie się o godzinie 18 w jędrzejowskim Domu Kultury.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo