Kielce > Na kieleckim bazarze jeszcze nie widać świątecznej...

  Kielce > Na kieleckim bazarze jeszcze nie widać świątecznej atmosfery

  IB

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Mimo że w supermarketach choinkowo-bombkowa giełda trwa już od dobrych dwóch tygodni. Za to zaczął się ruch w nakryciach głowy.
  Wśród bazarowych ciekawostek wypatrzyliśmy maść końską na choroby stawów, specyfiki z borowiny, miód spadziowy po 25 zł za litrowy słoik. Wyjątkowo dobrze znosiły niską temperaturę pomidory (po 4,80 i 4 zł za kg). Pojawiły się ładne cytrusy, ale jeszcze drogie: klementynki, mandarynki po 5 zł za kg, pomarańcze 5-6 zł za kg, grejpfruty po 6,50 zł.

  Do mikołajków jeszcze ponad dwa tygodnie i może dlatego na bazarze - w przeciwieństwie do supermarketów - akcenty świąteczno-mikołajkowe pojawiały się z rzadka: paczuszki zawierające czekoladę, batonik, czekoladowe figurki Mikołaja (3-6,50 zł w zależności od wielkości paczki), jajka niespodzianki Santa Klaus, przypominające wielkością indycze jajo, z zabawką w środku (po 5 zł). - Ruch jeszcze niewielki, ludzie podchodzą, pytają, ale do kupowania zostało jeszcze trochę czasu - powiedział nam Wiesław Kmiecik.

  Za to na brak klientów nie mogli narzekać sprzedawcy czapek. - Pogoda jest wybitnie czapkowa - przyznała Renata Januchta prezentując hity sezonu: czapki pilotki z ortalionowym wierzchem i podbiciem z polaru, sztucznego futerka lub obszyciami z króliczego futra, pilotki z wełny, czapki z warkoczami oraz włóczkowe czapki w paski. Ceny czapek kształtowały się na bazarze z dużą rozpiętością: 19-55 zł. Wśród kupujących przeważali panowie, choć wcale nie byli niewymagającymi klientami. - Zobacz, ta byłaby dobra, ale mi uszy wychodzą - radził się swojej towarzyszki młody mężczyzna przymierzając włóczkową czapeczkę.

  - To naciągnij sobie po bokach.
  - No, jak naciągnij, to mi z przodu jedzie w górę.
  - E, wiesz co, bo ty głowę masz dziwną jakąś...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo