Kielce > Akcje, stypendia i drapacze chmur na czwartkowej...

  Kielce > Akcje, stypendia i drapacze chmur na czwartkowej sesji Rady Miasta

  /ATA/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Na czwartkowej sesji Rady Miasta radni będą głosowali aż 44 uchwały. Zajmą się podwyżką podatków od nieruchomości, planami zagospodarowania przestrzennego, sprzedażą działek, czy powołaniem spółki Port Lotniczy Kielce.
  - Nowe stawki podatku od nieruchomości zróżnicowaliśmy tak, aby wyłoniła się polityka miasta w tej sferze. Chcemy aby małe firmy płaciły mniej, a duże odprowadzały więcej pieniędzy do miejskiej kasy - mówi przewodniczący Rady Miasta w Kielcach, Krzysztof Słoń.

  W czwartek radni podejmą uchwałę o utworzeniu spółki Port Lotniczy Kielce o kapitale założycielskim 2 mln zł. Ta kwota zostanie podzielona na 200 tysięcy akcji każda po 10 zł. Będzie mógł kupić je każdy, komu zależy na powstaniu lotniska w Obicach, zarówno prywatne osoby, jak i firmy.

  Miasto chce przystąpić do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego "Niewachlów części I". Nowa jego wersja pozwoli na nowoczesne zagospodarowania terenów wokół Targów Kielce. Będą mogły tam powstać hotele o kilkudziesięciu piętrach.

  Radni zastanowią się, czy sprzedać Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Kielcach działkę przy ulicy Nałkowskiej o powierzchni 7,5 tysiąca metrów kwadratowych. Stoi na niej blok, jego lokatorzy chcą wykupić lokale wraz gruntem, a teraz jest to niemożliwe. Spółdzielnia chce otrzymać 95 procent bonifikaty od wartości gruntu oszacowanej przez rzeczoznawcę.

  Wyższa Szkoła Administracji Publicznej chce kupić do miasta grunt przy ulicy Staffa, bez przetargu i 80 procentową bonifikatą. Radni rozważą tę propozycję. Spełnienie tych oczekiwań przez miasto jest prawnie możliwe, bo samorząd ma obowiązek wspierać rozwój szkolnictwa wyższego.

  Działka przy ulicy Leonarda w Kielcach sąsiadująca z Okręgowym Urzędem Miar i Wag na czwartkowej sesji ma być przekazana firmie, aby ta mogła się rozbudować. Obecna siedziby nie wystarcza na prowadzenie działalności w Kielcach. Po raz pierwszy w Kielcach młodzież uzdolniona sportowo będzie mogła otrzymać stypendium. Radni otrzymają do głosowania projekt uchwały w tej sprawie. Młodzi ludzie, którzy będą osiągali dobre wyniki w różnych dziedzinach sportu mogą liczyć na pomoc do 500 zł miesięczne. Te pieniądze mają im ułatwić rozwój.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo