Bieliny > Jutro debata przy prazokach

  Bieliny > Jutro debata przy prazokach

  m

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Nie utożsamiamy się z tradycją i kulturą ludową Gór Świętokrzyskich. Taką tezę postawili organizatorzy publicznej debaty w Bielinach jutro, 25 listopada, o 15.30.
  Debatę przeprowadzą Klub Dyskusyjny "Gadu - Gadu o sztuce" i Stowarzyszenie "Klub Debata Decyzja Działanie".

  Tym razem publicznie podjęta zostanie próba odpowiedzi na pytania: Czym jest tożsamość Gór Świętokrzyskich?, Jaka jest kondycja kultury ludowej w obrębie Gór Świętokrzyskich?, W jaki sposób jest finansowana kultura?, Jakie działania należałoby podjąć, aby stworzyć sieć współpracy w zakresie rozwoju kultury i turystyki w Górach Świętokrzyskich?, Czy powinniśmy mieć jakiś wypracowany styl w budownictwie - podobnie jak zakopiańczycy?
  Debata będzie towarzyszyć obchodzonemu w niedzielę piątemu Dniu Kultury i Tradycji Gminy Bieliny. Już od godziny 14.10 rozpoczną się prezentacje artystyczne zespołów ludowych i młodzieżowych z gminy, wręczone zostaną stypendia im. JM Rektora UJ ks. prof. Karola Teligi, rozstrzygnięte zostaną konkursy na potrawę tradycyjną".

  Na wiejskim bielińskim stole nie zabraknie kapusty "śwista - pośwista", swojskiego chleba, prazoków spod Łysicy, gołek Zbója Kaka oraz mleka i miodu, a dla łasuchów znajdą się "diabelskie kołacze".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo