Busko > Wielki dar krwi

  Busko > Wielki dar krwi

  /ALI/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Busko dziękuje krwiodawcom. Ci najbardziej zasłużeni otrzymali nagrody, odznaczenia państwowe i resortowe.
  Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia obchodzone są w Polsce Dni Honorowego Krwiodawstwa. W piątkowy wieczór uroczyste spotkanie z tej okazji odbyło się w Busku Zdroju.

  Na mityng, zorganizowany przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w internacie "mechanika", przybyli krwiodawcy z całego regionu Ponidzia.

  - Chcemy podziękować wam za krew, ale i za serce, które oddajecie osobom potrzebującym - powiedziała Zofia Gryc. Podczas spotkania Jarosław Prucnal z Szańca otrzymał odznaki Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi I i II stopnia (za 18 i 12 litrów oddanej krwi). Odznakę II stopnia przyznano Zbigniewowi Janickiemu z Kołaczkowic. Dodajmy, że grupa naszych krwiodawców otrzyma odznaczenia państwowe i resortowe na wojewódzkiej gali PCK, 7 grudnia w Kielcach. Jest w tym gronie buszczanin Jan Zając, który jako pierwszy na Ponidziu zostanie uhonorowany najwyższym wyróżnieniem PCK - statuetką Kryształowego Serca.

  Więcej w jutrzejszym "Echu Dnia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo