Kurzelów/Kielce > Wyróżnienie za realizację międzynarodowego...

  Kurzelów/Kielce > Wyróżnienie za realizację międzynarodowego programu edukacyjnego

  rab

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie otrzymał w Kielcach wyróżnienie za przygotowanie najlepszego stanowiska wystawowego dotyczącego programu edukacyjnego Unii Europejskiej - eTwinning.

  W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się ostatnio Festiwal Programu "Uczenie się przez całe życie", którego organizatorem było Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Szkoły z województwa świętokrzyskiego, które realizowały projekty międzynarodowe w ostatnich latach (Comenius, e-Twinning, Leonardo da Vinci), zaprezentowały swoje osiągnięcia. Za najlepsze stanowisko wystawowe w kategorii e-Twinning wyróżniono dyplomem między innymi Zespół Placówek Oświatowych w Kurzelowie.

  We wrześniu tego roku szkoła ta przystąpiła do programu eLearning, którego celem jest wspieranie technologii informacyjno - komunikacyjnych w europejskich systemach edukacji. Kurzelowska szkoła zdecydowała się na tak zwany eTwinning, czyli "Łączenie i współpracę bliźniaczych szkół podstawowych i średnich w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli".

  Efektem uczestnictwa w tym programie było między innymi nawiązanie kontaktów Kurzelowa ze szkołami z Portugalii, Słowenii i Włoch. Warto dodać, że projekt kurzelowskiej szkoły został już wyróżniony przez Centralne Biuro Akcji eTwinning w Brukseli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo