Kielce > Młodzi pianiści jadą do Mediolanu

  Kielce > Młodzi pianiści jadą do Mediolanu

  Danuta Parol

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Młodzi pianiści, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Kielcach jadą do Mediolanu. W dniach od 4 do 11 grudnia wezmą udział w kursie mistrzowskim w Accademii della Scala przy mediolańskiej operze.

  Ten wyjazd to wynik udanego występu pianistów na II Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym imienia Maurycego Moszkowskiego. Wybitny pianista i pedagog Pierluigi Camicia, jeden z konkursowych jurorów obiecał , że laureatów konkursu zaprosi do Mediolanu. I dotrzymał słowa. Młodzi uczestniczyć będą w prowadzonym przez niego kursie w słynnej Akademii della Scala.
  - Dla nas to nowe doświadczenie w zakresie warsztatu muzycznego. A przy tym poznanie pięknego kraju , zwiedzanie muzeów i ciepły klimat- powiedział Marcin Morawski. - Cieszę się z wyjazdu - zwierzyła się profesor Małgorzata Kowalska.

  .- Przede wszystkim jadę po wiedzę, nowe inspiracje muzyczne. Mam nadzieję, że będzie czas na zwiedzanie , zapoznanie się z wysmakowaną , włoską architekturą, cennymi muzealnymi zbiorami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo