Sport > Rafał Wójcik wybrał Stany Zjednoczone

  Sport > Rafał Wójcik wybrał Stany Zjednoczone

  /dor/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  - Stawiam wszystko na jedną kartę, bo moim celem są igrzyska w Pekinie - mówi Rafał Wójcik, zawodnik Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego Fart, który będzie walczył o olimpijską kwalifikację w maratonie.

  Lekkoatleta pochodzący z Krynek koło Starachowic podjął już decyzję, że do olimpijskiego sezonu będzie się przygotowywał w Stanach Zjednoczonych. Będzie tam trenował od 30 stycznia do 13 marca w stanie Nowy Meksyk.

  - Prawdopodobnie będzie to ośrodek znanego maratończyka Antoniego Niemczaka, który położony jest na polu golfowym. Byłem tam sześć lat temu, warunki były bardzo dobre. Wiadomo, że koszty są spore, ale dla mnie najważniejsze jest to, żeby dobrze przygotować się do następnego sezonu. Mam ostatnią szansę, żeby zdobyć minimum i jechać na igrzyska do Pekinu. Nie mogę jej zmarnować - powiedział Rafał Wójcik.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo