Kielce > Przeciwko wycinaniu drzewa

  Kielce > Przeciwko wycinaniu drzewa

  Lid

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kielce > Przeciwko wycinaniu drzewa
  - Wycinają piękne drzewo przed naszymi oknami - alarmowali mieszkańcy bloku przy ul. Warszawskiej 47.
  Kielce > Przeciwko wycinaniu drzewa
  - Mamy wszystkie potrzebne papiery - uspokajali pracownicy dokonujący wycinki. Rzeczywiście administrator osiedla Sady jeszcze w sierpniu wystąpił do prezydenta o zgodę na wycięcie kilkunastu drzew na osiedlu przy ulicach Nowowiejska, Wiosenna, Warszawska, bo zagrażają bezpieczeństwu ludzi.

  - Sprawdziliśmy stan wszystkich i wydaliśmy pozytywną decyzje - mówi Andrzej Grudzianowski z wydziału ochrony środowiska UM. Przy Warszawskiej 47 zostanie wyciętych 9 topoli włoskich. Spółdzielnia ma obowiązek posadzić w zamian inne drzewa, ale niekoniecznie w tym samym miejscu.

  Mieszkańcy obawiają się, że spółdzielnia wycina drzewa, bo chce przed oknami wybudować parking. - A na to naszej zgody nie było i nie będzie. Mieszkamy przy bardzo ruchliwej ulicy, potrzebujemy pasa zieleni by się od niej odgrodzić - mówią zdenerwowani ludzie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo