Sport > Korona do przerwy remisuje z Jagiellonią 0:0

/dor/

W Białymstoku trwa mecz szóstej kolejki Pucharu Ekstraklasy - Jagiellonia podejmuje piłkarzy Kolportera Korony Kielce. Po 45 minutach jest 0:0.
Drużyny rozpoczęły mecz w następujących składach:
Korona: Leciejewski - Celeban, Król, Hernani, Rutka - Bonin, Wilk, Nowak, Sobolewski - Kowalczyk, Zabłocki.
Jagiellonia: Olszewski - Stankiewicz, Wasiluk, Rodnei, Łatka - Niedziela, Falkowski, Kwiek, Truszkowski - Konon, Sobociński.

Sędziuje Paweł Pskit z Łodzi. Widzów: 2000.
W 18 minucie sędzia dyktuje rzut karny po faulu Piotra Celebana na Erneście Kononie. "Jedenastkę" wykonuje były gracz kieleckiej drużyny Aleksander Kwiek. Strzela mocno, ale trafia w poprzeczkę, a dobitka jest niecelna.
W 30 minucie, po błędzie defensywy "Jagi", dobrą okazję ma Jakub Zabłocki. Strzela z woleja z około dziesięciu metrów, ale trafia w Andrzeja Olszewskiego. Cztery minuty później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bramkarz gospodarzy mija się z piłką, ale Piotr Celeban nie wykorzystuje tej okazji - z dwóch metrów nie trafia w bramkę.

Gospodarze odpowiadają indywidualną akcją i strzałem Bartłomieja Niedzieli w 36 minucie - udaną interwencją popisuje się Piotr Leciejewski.
W 45 minucie, po dośrodkowaniu Piotra Celebana, główkuje Maciej Kowalczyk, zbyt lekko, żeby zaskoczyć Andrzeja Olszewskiego.
Po pierwszej połowie jest 0:0. W zespole Korony warto odnotować występ Pawła Sobolewskiego, który przez trzy ostatnie miesiące nie grał z powodu kontuzji.