Region > Od 1 stycznia spory gospodarcze przed Sądem Arbitrażowym w Kielcach

  red.

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Spory gospodarcze w regionie świętokrzyskim będzie rozstrzygał od 1 stycznia też Sąd Arbitrażowy w Kielcach. Instancja powstaje przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo- Handlowej.

  Sąd arbitrażowy pozwala na polubowne rozstrzyganie sporów majątkowych i niemajątkowych. Jest równorzędny prawnie z sądownictwem powszechnym.

  Postępowanie przed takim sądem toczy się szybciej i jest tańsze.

  Od orzeczenia sądu arbitrażowego strony konfliktu mogą się odwoływać do sądu okręgowego. Ten z kolei może nadać postanowieniu arbitrażu klauzulę wykonalności lub je uchylić z powodu stwierdzenia uchybień proceduralnych.

  Polubowne spory gospodarcze ze naszego województwa rozstrzygały do tej pory głównie sądy arbitrażowe w Warszawie i Katowicach.

  W kieleckim sądzie arbitrażowym ma orzekać 12 doświadczonych radców prawnych, 7 menedżerów firm i 6 adwokatów. Zgodnie z zasadą funkcjonowania arbitrażu, strony sporu mają prawo wskazania arbitrów.

  Sąd arbitrażowy to instytucja samofinansująca się.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo