Sędziszów > Dwa konkursy w Sędziszowie

  Sędziszów > Dwa konkursy w Sędziszowie

  PCH

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  17 grudnia o godzinie 10 w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie odbędzie się Gminny Konkurs Ortograficzny "Ortografia nie taka straszna".
  W rywalizacji mogą wziąć udział uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz gimnazjów. Każda placówka może zgłosić trzech swoich reprezentantów. Udział w konkursie można zgłaszać do 12 grudnia.

  Jak twierdzą organizatorzy, celem konkursu jest sprawdzenie znajomości zasad pisowni i interpunkcji, a także zwrócenie uwagi na nowe pozycje popularnonaukowe w tej dziedzinie. Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe i dyplomy, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

  18 grudnia natomiast, również w Samorządowym Centrum Kultury w Sędziszowie odbędzie się konkurs na stroik bożonarodzeniowy. Rywalizacja prowadzona będzie w czterech kategoriach wiekowych - przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

  Każdy uczestnik może nadesłać tylko jedną pracę. Każda placówka natomiast może wytypować na konkurs maksymalnie pięć prac.

  Wszystkie dzieła będą eksponowane na wystawie 18 grudnia w Samorządowym Centrum Kultury. Tego też dnia o godzinie 10 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Prace można zgłaszać do godziny 9.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Czytaj też

  Wideo