Region > W niedzielę zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy...

  Region > W niedzielę zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy PKP

  Robert FELCZAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Pociągi na Hel, do Szczecina, Świnoujścia, Rzeszowa, Krynicy i Suwałk oraz możliwość podróży bez przesiadki do Moskwy to najciekawsze zmiany w rozkładzie jazdy PKP, który zacznie obowiązywać w niedzielę, 9 grudnia.
  Najistotniejszym modyfikacjom poddany został rozkład jazdy pociągów dalekobieżnych. W przypadku pociągów osobowych, kursujących po regionie świętokrzyskim, korekty w rozkładzie są bowiem symboliczne.

  W rozkładzie pojawi się nocny pospieszny do Szczecina i Świnoujścia, przez Częstochowę, Łódź, Kutno, Poznań i Krzyż.
  Będzie kursował w piątki i niedziele, a w wakacje codziennie, do Świnoujścia. Codziennie przez Radom i Warszawę z Kielc będzie można dojechać pospiesznym do Olsztyna. Z kolei ekspres "Nida" będzie kursował od poniedziałku na trasie Kraków - Kielce - Radom - Warszawa - Gdynia, zaś w wakacyjne weekendy w wydłużonej relacji na Hel. Natomiast pospieszne do Warszawy i Krakowa będą wyjeżdżały mniej więcej co dwie godziny, zarówno z Kielc do Warszawy i Krakowa, jak również w odwrotną stronę.

  Ciekawostką, a zarazem nowością jest natomiast bezpośrednie połączenie z Kielc do Moskwy. Nie jest to jednak specjalny pociąg, a wagon sypialny dołączany do składu jadącego z Krakowa do Warszawy, a następnie do pociągu zmierzającego ze stolicy Polski do stolicy Rosji. Podróż koleją z Kielc do Moskwy rozpoczyna się o godzinie 8.06, a kończy o godzinie 10.59 następnego dnia. Trwa więc 26 godzin i 53 minuty.

  Interesujące zmiany dotyczą również pociągów odjeżdżających ze słynnego peronu we Włoszczowie. Na przystanku tym będą zatrzymywały się ekspres "Malinowski" relacji Warszawa - Kraków - Tarnów - Rzeszów (w soboty i niedziele relacja tego pociągu będzie wydłużona do Krynicy) oraz dwa pociągi Tanich Linii Kolejowych: "Kordecki" relacji Warszawa - Katowice - Gliwice i "Pojezierze" relacji Gliwice - Katowice - Warszawa - Olsztyn (w wakacje do Suwałk).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo