Kielce > Kasowniki w autobusach nie odbijają pasków z...

  Kielce > Kasowniki w autobusach nie odbijają pasków z numerami

  ElZem

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Połowa kasowników w autobusach Spółki Pracowniczej "Kieleckie Autobusy" nie odbija pasków z numerami lub robi to bardzo niewyraźnie.
  - Kasowniki w autobusach miejskich to zwykły szmelc. Co z tego, że nie chcę jeździć na gapę i zawsze kasuję bilet, skoro połowa numerów w ogóle się tam nie odbija. Gdy zgłaszam to kierowcy, bezradnie rozkłada ręce - skarży się czytelniczka z Kielc.

  - Nie rozumiem dlaczego jesteśmy narażeni na mandaty tylko przez to, że przyrządy do kasowania nie działają jak należy - wtóruje jej pan Stanisław z Kielc.
  Władze kieleckiej firmy komunikacyjnej zapewniają, że przed wyjazdem z bazy kierowca ma obowiązek sprawdzić nie tylko stan techniczny pojazdu, ale i kasowników.

  - Te kasowniki mają już po kilkadziesiąt lat i oczywiście zdarzają się awarie. Najlepiej zgłosić usterkę do kierowcy. A on przez radio może skontaktować się z pogotowiem technicznym, które podjedzie i w kilka minut naprawi kasownik albo go wymieni - tłumaczy Marek Wołoch, prezes spółki "Kieleckie Autobusy".

  Zbigniew Michnicki, szef działu Pasażerskiego i Kontroli Biletów Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach, dodaje, że w momencie kontroli biletów pasażer powinien zgłosić kontrolerowi, że dany kasownik jest uszkodzony.

  Od stycznia kielecką firmę zacznie obowiązywać 10-letni przetarg na pełnienie usług komunikacyjnych. Jest w nim między innymi punkt o zmodernizowaniu systemu kontroli biletów. Firma jest zobowiązana do zakupu nowych kasowników, które miałyby być dwufunkcyjne: na bilet papierowy i elektroniczny. Wprowadzanie ich miałoby rozpocząć się już w 2008 roku.

  - Do roku 2010 mamy całkowicie unowocześnić system komunikacyjny. Mamy nadzieję, że kasowniki elektroniczne pojawią się w autobusach miejskich pod koniec 2008 roku - mówi Zbigniew Michnicki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo