Kielce > Katarzyna Zapała nową wiceprzewodniczącą Rady...

  Kielce > Katarzyna Zapała nową wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Kielcach?

  ATA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Na czwartkowej sesji Platforma Obywatelska zgłosi swojego kandydata na zastępcę przewodniczącego Rady Miasta w Kielcach. Władze partii wytypowały na to miejsce Katarzynę Zapałę, ale chętnych jest więcej.

  Fotel w prezydium Rady Miasta zwolnił Artur Gierada z Platformy Obywatelskiej, który 21 października został posłem. Powinien go obsadzić ktoś z tej samej partii. Ochotę na tę funkcję, poza Katarzyną Zapałą, ma przewodniczący Klubu Platformy Obywatelskiej Rady Miasta Jacek Wołowiec. Jednak jego koledzy zrzeszeni w powiatowych strukturach partii nie zatwierdzili jego kandydatury.

  Jacek Wołowiec ma też ochotę zostać świętokrzyskim kuratorem oświaty. Koledzy uznali, że może otrzymać taką propozycję, a wówczas musiałby zrezygnować ze stanowiska wiceprzewodniczącego i konieczne byłoby ponowne szukanie kandydata. Przeważył jednak argument, że miejsce zwolnione przez młodego Artura Gierda powinien zająć ktoś równie młody i wybrano kandydaturę Katarzyny Zapały.
  - To aktywna młoda działaczka, która ma kontakty ze studentami i licealistami. Może zapewnić dopływ do partii nowych, młodych osób. Chcemy też kreować kolejne osobowości związane z Platformą Obywatelską, funkcja zastępcy przewodniczącego Rady Miasta daje takie możliwości. Jacek jest już znanym działaczem - mówi radny Paweł Gągorowski z PO.

  PO zamierza przedstawić na czwartkowej sesji kandydaturę Katarzyny Zapały. Jednak każdy z kolegów może zgłosić inna osobę. Jeśli na taki krok zdobędzie się radny z PO, to grożą mu za to sankcje. Stanie przed sądem koleżeńskim, bo zgłaszanie kandydata innego niż ustalono jest niezgodne ze statutem partii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo