Sandomierz > Nie będzie ratunku dla starówki?

  Sandomierz > Nie będzie ratunku dla starówki?

  JaS

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dofinansowanie rewitalizacji sandomierskiej starówki łącznie z zapobieżeniem obsuwania się wzgórza stoi pod znakiem zapytania - poinformował wczoraj poseł Przemysław Gosiewski po rozmowie z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim.

  Chodzi o 11 milionów euro, które zapisano na tę inwestycję w programie "Infrastruktura i Środowisko". Jak mówi Gosiewski, minister Zdrojewski wstępnie negatywnie ocenił projekt podczas sejmowej Komisji Kultury.

  Inny świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Rusiecki, który uczestniczył w obradach wspomnianej wcześniej sejmowej Komisji Kultury, mówi o nieprzychylnym klimacie dla Świętokrzyskiego. - Z niepokojem odnotowuję komentarze, jakie pojawiają się przy ocenie projektów świętokrzyskich. Jest bardzo krytyczne podejście do regionów, gdzie w wyborach Prawo i Sprawiedliwość pokonało Platformę Obywatelską, a tak było u nas - zauważa.

  Na sejmowej Komisji Kultury nieprzychylnie oceniono też projekt dofinansowania w kwocie 11 milionów euro budowy Międzynarodowego Centrum Kultur w Kielcach, w którym nową siedzibę miałaby mieć Filharmonia Świętokrzyska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama