Kielce > Akademia Świętokrzyska z programem przeciw...

  Kielce > Akademia Świętokrzyska z programem przeciw plagiatom

  /dota/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dotąd w Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach nie wykryto ani jednego przypadku plagiatu. Teraz nad uczciwością studentów będzie dodatkowo czuwał specjalny system
  Akademia Świętokrzyska w Kielcach należy do ogólnopolskiego systemu antyplagiatowego. - Zależy nam na jak najwyższej jakości kształcenia - wyjaśnia Ryszard Biskup, rzecznik prasowy Akademii Świętokrzyskiej.

  - W naszej uczelni pracują znakomici wykładowcy, którzy prowadzą zajęcia w małych grupach seminaryjnych, więc są oni w stanie wychwycić próby wszelkiego rodzaju plagiatów, ale dodatkowe zabezpieczenie zawsze się przyda. Sam pracuję na uczelni i nieraz wiedziałem prace studentów, które nie powstały samodzielnie, ale często w oparciu o materiały dostępne w internecie - tłumaczy Ryszard Biskup.

  A ponieważ strzeżonego, Pan Bóg strzeże, dlatego w piątek 21 grudnia, Akademia Świętokrzyska podpisała umowę z serwisem Plagiat.pl. - Serwis ten działa od 2003 roku - wyjaśnia Katarzyna Urbanek z Plagiat.pl. - Jego zadaniem jest kontrolowanie i zapobieganie plagiatowaniu prac dyplomowych. Do bazy danych systemu trafiło jak dotąd około 250 tysięcy prac i liczba ta rośnie z każdym tygodniem.

  Akademia Świętokrzyska w Kielcach jest sześćdziesiątą uczelnią wyższą w Polsce, która zdecydowała się na wdrożenie systemu antyplagiatowego. W początkowym okresie współpracy uczelnia pozostanie w tak zwanej kategorii brązowej, co oznacza, że powstające prace dyplomowe będą sprawdzane wyrywkowo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo