Brody > Sprywatyzowali opiekę medyczną jako pierwsi w...

  Brody > Sprywatyzowali opiekę medyczną jako pierwsi w powiecie starachowickim

  /CuK/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Gmina Brody jako pierwsza w powiecie starachowickim sprywatyzowała podstawową opiekę medyczną. Zadowoleni są pacjenci i personel medyczny nowego, Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej “Panaceum".

  Mówi się tu, że spółka “Panaceum" jest panaceum na dobrą ochronę zdrowia w gminie. Dowodem na sprawną pracę służb medycznych tej gminy, po prywatyzacji, jest fakt, że do Ośrodka Zdrowia w Stykowie zapisują się pacjenci z sąsiedniej gminy Pawłów, gdzie opieka zdrowotna jest nadal publiczna.
  Gdy w innych przychodniach powiatu na wizytę u okulisty trzeba czekać nawet miesiącami, w Brodach okulista ma problemy z realizacją dużego kontraktu Narodowego Funduszu Zdrowia, brakuje mu pacjentów i myśli o zmniejszeniu tego kontraktu.

  Służba zdrowia jest sprywatyzowana w Brodach od 1 maja 2007 roku. Głównym inicjatorem prywatyzacji był dr Andrzej Pawłowski, wtedy szef Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. Radni Brodów mieli obawy, czy się na to zgodzić, ale się zgodzili. Teraz zgodnie i bardzo pozytywnie ocenili zmiany w służbie zdrowia, po prywatyzacji. Natomiast radni Mirca podczas podobnej dyskusji o służbie zdrowia byli zdecydowanie przeciwni prywatyzacji. W Pawłowie i Wąchocku na razie nawet nie dyskutowano o takiej zmianie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki 2017

  Wideo